Pulzní oximetr měření kyslíku v krvi

Kód výrobku: PL01

5 / 5

1 588 Kč
Na skladě
65 věrnostních bodů
za nákup tohoto produktu

Dárky

Rozdáváme dárky

  • 99% zákazníků doporučuje

Informácie o produkte

Potřebujete sledovat hodnoty kyslíku - saturace v těle? V domácím i nemocničním prostředí využijete malý praktický přístroj - pulzní oximetr.

Měření pomocí pulzního oximetrie je zcela bezbolestné, stačí si ho připojit ke špičce prstu a změřit nasycení hemoglobinem a srdeční frekvenci. Klinické studie a opakované testy potvrdily, že pulzní oxymetr provádí měření precizně.

Měřič hladiny kyslíku - oxymetr je přenosný přístroj malých rozměrů s nízkou spotřebou elektrické energie a jednoduchou obsluhou. Stačí, když si ho pacient nasadí na jeden prst a fotoelektrický senzor ze špičky prstu odečte údaje. Na displeji se následně objeví údaj o nasycení hemoglobinem.

Saturace hemoglobinu kyslíkem představuje celkové množství oxyhemoglobinu v krvi. Tento parametr je nesmírně důležitý pro respirační a oběhový systém. U pacientů s respiračními potížemi je z klinického hlediska nesmírně důležité včas rozpoznat nasycení hemoglobinem. Pro měření hladiny kyslíku - saturace v domácím iv nemocničním prostředí využijete pulzní oxymetr. Informace o výši saturace můžete sledovat i při intenzivním sportování, velké fyzické námaze. Oxymetr můžete použít před sportováním a po něm. Používání přístroje během sportování se nedoporučuje.

Přístroj není určen ani vhodný pro nepřetržité monitorování pacientů.

Prstový pulzní oxymetr slouží k měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště. Díky němu je možné odhalit možné
příznaky nákazy koronavirem účinněji, než měřením teploty.

Vlastnosti pulzního oxymetru:

  • Používání pulzního oxymetru je jednoduché a pohodlné.
  • Led snadno čitelný displej.
  • Výrobek je malý, lehký (celková váha přibližně 54 g včetně baterií) a přenosný.
  • Dvě AAA baterie vydrží přibližně 45 hodin.
  • V okénku se objeví varování o nízkém napětí, pokud budou baterky příliš slabé na to, aby mohl oxymetr normálně fungovat nebo pokud by to mohlo ovlivnit měření.
  • Přístroj se automaticky vypne, pokud do něj 8 sekund nebude vložený prst.

Přesnost měření

  • Saturace 35 - 100% +/- 2%
  • Měření impulsu 25 - 250 μ / min
  • Princip měření hladiny kyslíku oxymetrem:

S využitím Lambert-Beerova zákona se shromážděné údaje zpracovávají podle charakteristik absorpčního spektra redukovaného hemoglobinu a oxyhemoglobinu (HBO2) v světelných a téměř infračervených zónách. Princip fungování oxymetru je založen na technologii fotoelektrického snímání oxyhemoglobinu a skenování a zaznamenávání pulsu, a to tak, že se dva paprsky různé světelné vlnové délky (660 nm světelného a 940 nm infračerveného světla) nasměrují na špičku prstu pacienta pomocí svorkového snímače. Měřící signál se získává pomocí fotocitlivé součástky a získané informace se zobrazí pomocí dvou LED zářivek zapojených do elektrického obvodu spolu s mikroprocesorem.


Technický parametry
Displej: LED
Napájení: dvě baterie AAA 1,5 V
Napětí: 2,2 - 3,4 V
Podmínky užívání: Teplota prostredia 5 ~ 40 °C
Rozsah měření tepu: 25-250 BPM (úderů za minutu)
Rozmery a hmotnosť
Rozmery: 58 × 34 × 30 mm

Hodnotenie

Priemerné hodnotenie zákazníkov: 5 / 5 Napsat recenzi

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Jsme certifikovaný prodejce zdravotnických prostředků.
Cílem našeho internetového obchodu TUALMED.cz je pohodlnější přístup zákazníků k naší nabídce zboží a služeb. Už 13 let se zabýváme prodejem zdravotnických, rehabilitačních, ortopedických pomůcek a různých doplňkových výrobků.

Podporované platební karty
A A