Jaké zdravotní chodítko koupit?

Kategorie
 
 
 
 
 

Jaké zdravotní chodítko koupit?

Ztratil váš blízký schopnost samostatně chodit kvůli zranění, nemoci nebo z důvodu stáří? Vraťte mu ztracenou jistotu a nezávislost a pořiďte mu chodítko pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Chodítko pro dospělé snižuje zatížení pohybového aparátu a pomáhá udržovat rovnováhu během chůze u lidí se zhoršenou koordinací pohybů.

Chodítka pro dospělé jsou unikátní zdravotnickou pomůckou, kterou vyvinuli odborníci z oblasti ortopedie, chirurgie a geriatrie, s cílem zvýšit bezpečnost a obnovit ztracenou soběstačnost při chůzi seniory a lidi, kteří utrpěli vážné poranění nebo jsou po operaci. Díky ortopedickému chodítku se váš blízký dokáže bezpečně pohybovat doma i venku samostatně, bez vaší pomoci. Používání zdravotnického chodítka účinně zkracuje dobu rehabilitace a přispívá k lepší koordinaci pohybů.

Druhy zdravotních chodítek pro dospělé

Chodítko pro seniory a pacienty s poruchami pohybového aparátu je stabilní zdravotnický prostředek, kterou tvoří silný hliníkový rám na čtyřech nohách nebo kolech. Jednotlivé modely se však liší nejen konstrukčně, ale i dalšími parametry a detaily, aby při jejich používání se cítil každý pohodlně a bezpečně. Podívejme se spolu na jednotlivé typy chodítek pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

Standardní statické chodítko pro dospělé

Standardní statické chodítko (pevné, stacionární) je jednoduché a praktické zařízení na čtyřech nohách s gumovými špičkami. Během chůze se celá konstrukce zvedá a posouvá dopředu, proto se laicky nazývá také krokovací chodítko. Pro člověka poskytuje maximální stabilitu, proto je vynikajícím řešením v prvním měsíci rehabilitace a pro seniory. Díky nízké váze a vysoké stabilitě se pomocí statického chodítka senioři a pacienti v procesu rehabilitace pohybují bez vynaložení velkého úsilí.

Statické chodítka pro dospělé doporučují odborníci lidem, kteří utrpěli vážná onemocnění, zotavují se po úrazu, operací a starším osobám s poklesem motorické aktivity. Zdravotní chodítka jsou efektivnější a pohodlnější než berle, protože díky široké stabilní základně poskytují bezpečnou oporu.

Pojízdné chodítko pro seniory

V případě, že vycházková hůl nebo berle již neposkytují dostatečnou podporu a jistotu při chůzi, pak pro seniory vyberte pojízdné chodítko.

Pojízdné chodítka poskytují větší mobilitu, pocit jistoty a pohodlí. Jsou ideální pro seniory, kteří dokáží samostatně chodit, ale při chůzi potřebují mít už oporu. Nejsou však vhodné pro osoby se zhoršenou koordinací pohybů, protože pojízdné chodítko na rozdíl od statického chodítka má stabilní hliníkovou konstrukci ukončenou 2, 3 nebo 4 koly.

Vyšší komfort poskytnete vašemu blízkému pojízdným chodítkem se sedadlem, na kterém si může kdykoliv během procházky odpočinout. Bezpečnost dynamických chodítek na kolečkách zvyšují ruční brzdy v horní části konstrukce. Obvykle mají chodítka pro seniory na konstrukci i praktický košík pro odložení nezbytných věcí nebo nákupu.

Parapódium – vertikalizátor

Parapódium nebo vertikalizátor je speciální zdravotnické chodítko pro lidi s různými poruchami koordinace, pacientů po mrtvici. Používáním parapódia se obnovuje schopnost pacienta samostatně stát a umožňuje mu udržovat stálou pozici v pasivním vzpřímeném stoji.

Dynamický vertikalizátor využijete v procesu rehabilitace dětí i dospělých. Jeho pravidelné používání eliminuje riziko vzniku proleženin, problémy s krevním oběhem a další zdravotní komplikace. Pacient si posiluje svalstvo, zvyšuje svou fyzickou kondici, obnovuje svou samostatnost. Zlepšení zdravotního stavu přispívá také ke zlepšení psychické pohody.

Každý model má své vlastní výhody. Stacionární chodítko je nejstabilnější. Je nejlepším řešením pro lidi trpícími závratěmi a zhoršenou koordinaci pohybů. Pro aktivní seniory, kteří však při chůzi potřebují už stabilní oporu, je ideální chodítko na kolečkách.

Jak vybrat zdravotní chodítko pro dospělé

Při výběru zdravotního chodítka pro seniory a lidi s omezenou schopností pohybu musíte především vzít v úvahu závažnost poranění nebo nemoci, schopnost udržet rovnováhu, proto doporučujeme, abyste vždy nejdříve poradili s ošetřujícím odborným lékařem.

Dalším důležitým kritériem, který při výběru rehabilitačního chodítka musíte zohlednit jsou fyziologické parametry, hmotnost a výšku. Samozřejmě, nezapomeňte na skutečnost, kde bude váš blízký zdravotní chodítko používat. Potřebuje se pomocí chodítka přesouvat uvnitř nebo ho chce využívat i během procházek venku?

U většiny chodítek pro dospělé víte nastavit optimální výšku a složit konstrukci do kompaktních rozměrů pro přepravu. Chodítka s kolečky však mají vyšší hmotnost než stacionární chodítka.

Při výběru zdravotního chodítka pro dospělé si pozorně všímejte všechny technické parametry - výška nastavení, váha a maximální nosnost chodítka, možnost brzdění, šířka a hloubka místa k sezení, protože nesprávně zvoleným chodítkem mohou při chůzi objevit bolesti páteře, kloubů při nesprávném rozložení váhy a jiné zdravotní problémy. Nesprávná volba může vést také k pádu a zranění.

V nabídce našeho internetového obchodu najdete široký výběr zdravotních chodítek pro dospělé za přijatelnou cenu. Pokud potřebujete s výběrem chodítka pro seniory poradit, kontaktujte nás.

Štandardné statické zdravotné chodítko krokovacie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze