Rehabilitační tříkolové kola - objevte jejich výhody

Rehabilitační tříkolové kola jsou skvělou pomůckou pro osoby se zdravotním postižením. Jízda na kole dokáže pozitivně ovlivnit tělesný a duševní vývoj postiženého dítěte a zlepšit kvalitu života dospělého se zdravotním postižením.

Jaké výhody mají rehabilitační tříkolové kola?

 • Nikdo se nechce cítit omezován. Rehabilitační tříkolové kola pro osoby se zdravotním postižením umožňují dospělým i dětem zažívat pozitivní emoce z cyklistiky. Speciálně upravené kola umožňují dospělým aktivně se zapojit do života, sportovat a dokonce účastnit se soutěží kole u dětí s dětskou mozkovou obrnou vám dává příležitost rozvíjet jejich motorické dovednosti a podpořit u nich psychickou pohodu.
 • Zdravotně postižená osoba, zejména dítě, se cítí na kole plnohodnotně. Cyklistikou dostávají všichni se zdravotním znevýhodněním příležitost stát se součástí kolektivu. Navíc získané pozitivní emoce mají skvělý vliv na zdraví a rehabilitaci.
 • Pro mnohé může být jízda na kole, dokonce i na speciálně upravené rehabilitační tříkolce, zpočátku velmi těžká, ale překonání takových obtíží posiluje charakter a přispívá ke snadnějšímu zvládnutí břemene nemoci.
 • Cyklistika, zejména u dětí, pomáhá při rozvíjení trpělivosti a pozornosti. Postupné zvládnutí principů cyklistiky i překonávání delší a delší vzdálenosti zvyšuje sebedůvěru.
 • Šlapání do pedálů a manévrování volantem, dokonce i na rehabilitačních tříkolkách, pomáhá lidem se zdravotním postižením naučit se udržovat rovnováhu a rozvíjet koordinaci.
 • Cyklistikou se posilují téměř všechny svaly těla, čímž se zvyšuje celková fyzická kondice.

Výběr rehabilitačního tříkolového bicyklu:

Vybrat správný kolo pro osoby se zdravotním postižením je poměrně náročné. I v případě mírné formy zdravotního postižení je zřídka možné upravovat běžné kola tak, aby byly pro jejich uživatele pohodlné a maximálně bezpečné. Ve většině případů je nezbytný specializovaný kolo, protože rehabilitační tříkolové kola jsou dokonale přizpůsobeny pro osoby se zdravotním postižením.

Některé rehabilitační kola usnadňují jen manipulaci s kolem, jiné pomáhají při obnovení zdraví.
Samozřejmě, výběr kola pro osoby se zdravotním postižením je poměrně složitý, protože charakter osobního postižení jasně definuje typ rehabilitačního kola. Lidé s těžším zdravotním postižením potřebují kolo s možností dodatečného řazení, pevného převodu kol, omezeného řízení, bezpečnostních pásů, speciálních sedadel, pedálů a dokonce i speciálně vyrobených komponentů s nestandardními rozměry.

Zpravidla platí, že čím vyšší je stupeň zdravotního postižení, tím složitější je ergonomické řešení kola.

Bez ohledu na stupeň postižení, vybírejte takový kolo, které nejvíce odpovídá potřebám zdravotně postiženého cyklistu. V případě potřeby ho víte nechat upravit a dokonale přizpůsobit individuálním požadavkům.

Specifika kol pro postižené

Aby se lidé s postižením cítili na kolech pohodlně a bezpečně, rehabilitační kola musí splňovat několik požadavků.

Rehabilitační tříkolové kola mají:

 • robustní rám,
 • pohodlné nastavitelné sedadlo a volant,
 • široká kola,
 • přítomnost modelů pro děti
 • moderní design,
 • košík na věci,
 • pedály jsou výškově nastavitelné,
 • možnost komplexní úpravy,
 • přítomnost bezpečnostních pásů: na sedadle, v případě potřeby i na volantu a na pedálech,
 • vysoká nosnost,
 • brzdy,
 • jiné bezpečnostní doplňky: přední a zadní světla, držák berlí.

Aby se zdravotně postižené osoby, zejména děti, cítili během jízdy na kole pohodlně a bezpečně musí být všechny komponenty kola instalovány tak, abyste je dokázali nastavovat a upravovat s ohledem na individuální potřeby jezdce. Sedadlo musí být dostatečně široké a rukojeti volantu ukončené pohodlnými protiskluzovými násadkami. Kromě toho sedačka i volant musí být nastaveny ve správné výšce a úhlu.

Pokud zdravotně postižená osoba má problém s udržením rovnováhy a stability, pak musí být bezpečně připevněna na kole speciálními pásy, aby se zabránilo pádu.

Na některých modelech rehabilitačních kolech jsou instalovány velké speciální rukojeti, pomocí kterých mohou doprovodné osoby kolo nejen tisknout před sebou, ale i řídit. Toto příslušenství je vhodné zejména na kola pro zdravotně postižené děti, které se s cyklistikou jen seznamují.

Tipy na závěr

Nastavte požadovanou výšku sedadla a volantu pro pohodlnou jízdu cyklistu. Vždy před jízdou zkontrolujte, zda kolo není poškozen.

Related Products

Od roku 2010 sme
certifikovaný predajca
zdravotníckych pomôcok.

Jsme certifikovaný prodejce zdravotnických prostředků.
Cílem našeho internetového obchodu TUALMED.cz je pohodlnější přístup zákazníků k naší nabídce zboží a služeb. Už 13 let se zabýváme prodejem zdravotnických, rehabilitačních, ortopedických pomůcek a různých doplňkových výrobků.

Podporované platební karty
A A