Široká škála zdravotních potřeb a výrobků pro zdraví, rychlé dodání

V nabídce e-shopu najdete více než 2000 produktů, které neustále aktualizujeme a rozšiřujeme. Množství produktů máme skladem, a proto vám je umíme rychle doručit. Doručujeme i v sobotu!

Spolehlivost a kvalita

Navázali jsme silné partnerství s výrobci a dodavateli výrobků. Všechny výrobky jsou certifikovány a splňují nejpřísnější normy a standardy.

Odborné poradenství a pomoc při výběru

Naši pracovníci mají dlouholeté zkušenosti, neustále se vzdělávají a profesionálně vám pomohou při výběru a poradenství.

Rychlé vyřízení reklamací

V případě reklamace Vás se snažíme promptně vyřídit reklamaci a neodkládáme to na 30 dní. Většinu zboží zasíláme obratem na výměnu!

Dárky k objednávce

K objednávce nad 1500 KČ Vám přibalíme praktický dárek dle Vašeho výběru, který ve vaší domácnosti určitě využijete.

Akce, věrnostní program

Denně připravujeme pro vás akce a slevy, abyste ušetřili. Stálých registrovaných zákazníků za každý nákup odměňujeme.
Novinka: Zaregistrujte se u nás a získejte od nás na začátek až 49 věrnostních bodů!

Využívejte množství výhod na jednom místě! (Klikněte pro více informací)

Stydíte se za haluxy? Zbavte se vybočení palců bez operace

I vy jste zaznamenali změnu na vašich chodidlech a trápí vás vybočený palec, ale navzdory bolesti se operaci chcete vyhnout? Vyzkoušejte 5 jednoduchých ale velmi efektivních způsobů, jak haluxy porazit.

Vybočené palce, nazývané také haluxy, trápí velkou část populace. Příčinou vzniku vbočený palec jsou mnohdy špatná obuv, vysoké podpatky, ale také svou roli hraje i genetika. Vbočený palec se vytváří postupně a vzniká v důsledku poškození kloubu palce na noze.

Zpočátku zaznamenáte malý hrbolek, který se nachází na spodku palce na noze, a mírně přitisknutí palce k dalšímu prstu. Kůže nad vybočení palcem se vydouvat, vznikají mozoly, které při nošení těsné obuvi bolí a obvykle se zapálí.

Pokud vybočení palcem nevěnujete již v této fázi potřebnou pozornost, haluxy se stále více zvětšují. Hrbolek roste, palec se stále více ohrnul až může začít překrývat ostatní prsty. K vybočení palci se mohou přidružit další komplikace, jako bolest páteře, kolen či kyčelních kloubů.

Vy trpíte stále více a více a máte velký problém najít vhodnou obuv, ve které vás vybočené palce nebudou bolet.

Nošení úzkých bot i bot na podpatku stav obvykle zhoršuje. Moderní medicína nabízí při léčbě vybočeného palce jediné řešení a tím je operace.

Po posouzení stavu vbočený palec se lékař rozhodne pro jeden z možných chirurgických zákroků:

  • odstranění oteklého tkáně z okolí kloubu velkého palce
  • vyrovnání vybočeného palce odstraněním části kosti
  • narovnání dlouhé kosti mezi zadní částí vašeho chodidla a velkým palcem
  • permanentní spojení kostí postiženého kloubu

Doba zotavování po operaci haluxu se pohybuje od několika týdnů až po několik měsíců a podle slov mnohých pacientů, kteří operaci vybočeného palce podstoupily, bylo období zotavování velmi bolestivé.

Jak předejít bolesti a operaci haluxov?

změňte obuv

Zapomeňte na stylové úzké boty a vyměňte módu za pohodlí. V dostatečně širokých botách se vaše prsty na nohou nebudou tlačit a vyvíjet nepřirozený tlak na váš palec. Punčoška zda ponožka by neměla být v oblasti prstů příliš obtáhnutá. Musíte si vybrat mezi krásnými vysokými podpatky nebo bolestivým vybočení palců. Výška podpatku by neměla být více než 3 cm.

Vyzkoušejte tejpování

Chodidlo vám pomůže pomocí speciální tejpovací pásky zafixovat do správné polohy lékař nebo vyškolený specialista. Tejpováním se sníží zátěž na vybočený palec, čímž se zmírní i bolest.

Ortopedické vložky

I když je většinou známe jako "bojovníky" proti plochým nohám, pomohou vám i při vybočení palci. Ortopedické vložky pomáhají rovnoměrně rozložit tlak v chodidle. Při koupi ortopedických vložek speciálně určených k léčbě haluxov vám ochotně poradíme v e-shopu www.e-zdravotnickepotreby.sk.

Cvičte

Ano, zmírnit bolest a vyhnout se operaci hallux valgus vám pomohou i speciální cviky. Mnohé pomůcky na cvičení najdete i na internetu.

Používejte korektor na haluxy

Korektory na hallux jsou ortopedické pomůcky, které vám pomohou dostat vybočený palec do normálu. V nabídce ortopedických fixátor na haluxy najdete širokou škálu bandáží, které se liší způsobem, jakým se používají, podstatou výroby a typem konstrukce.

Tipy korektorů na haluxy

Podle času nošení

Korektory na haluxy si vybírejte i podle doby, kdy je budete na vybočení palcích nosit.

Denní korektory jsou vyrobeny z elastických materiálů a používají se pro každodenní nošení v jakékoliv obuvi. Ideální jako preventivní opatření. Naopak korektory na haluxy používané v noci jsou pevnější a mají ve své konstrukci speciální měkkou podšívku. Ta je univerzální a víte si ji nastavit na velikost, kterou potřebujete.

Podle typu materiálu

Korektory na haluxy najdete vyrobeny ze silikonu, hélia, plastu, tkaniny nebo kombinované. Mezi nejvíce oblíbené patří silikonové korektory, které jsou velmi měkké, kompaktní a spolehlivé. Díky použitému materiálu a tvaru je korektor pevně připevněn na chodidle, udržuje kloub ve správné poloze, netlačí a neomezuje pohyb.

Heliový korektor je vyroben ve formě pružného, ​​bezrozměrná válce vhodného pro jakoukoliv šířku prstů. Plastový korektor má nejvyšší fixaci a největší účinnost ve všech fázích zakřivení a využívá se nejvíce v období pooperační rehabilitace.

Textilní korektory na haluxy jsou účinné pouze jako podpůrná nebo profylaktická terapie a používají se bez jakýchkoliv omezení.

Podle možnosti nastavení

Podle možnosti nastavení najdete korektory nastavitelné a pevné. Nastavitelné modely jsou vybaveny pevnou plastovou tyčí pro držení prstu ve správné poloze. Jsou určeny výhradně pro noční nošení. Pevné korektory jsou vyrobeny z elastických materiálů a můžete je nosit i během dne, protože v botách jsou neviditelné.

Doporučujeme vám, vybrat si korektor na haluxy po konzultaci s lékařem, který vám přesně stanoví stupeň kloubní deformity. Samozřejmě, že výsledky chcete po nošení korektoru vidět co nejdříve, ale stačí, když budete denně nosit korektor 6-10 hodin, aby se dosáhlo požadovaného účinku - vyrovnání vybočeného palce.

Related Products

Tejpovacie pásky na Hallux Valgus

Tejpovacie pásky na Hallux Valgus

Kinesio páska na haluxy Vám pomáhá vyrovnat - vrátit palec do původní pozice. Pásku na noze je možné ponechat 3 - 5 dní (ztrácí elasticit..

292Kč Ex Tax: 243Kč

Gelový korektor meziprstní na Hallux valgus 2ks

Gelový korektor meziprstní na Hallux valgus 2ks

Gelový korektor mezi prsty je ortopedická pomůcka, kterou můžete nosit v uzavřené vycházkové, sportovní a pracovní obuvi. Korektor vyrovnává..

191Kč Ex Tax: 159Kč

Cvičební pomůcka pro korekci Hallux Valgus

Cvičební pomůcka pro korekci Hallux Valgus

Elastický pás na cvičení prstů při problémech s Hallux Valgus zmírňuje napětí z vnější strany palce. Pravidelným cvičením s elastickým pasem..

162Kč Ex Tax: 135Kč

Korektor správného držení prstů gelový

Korektor správného držení prstů gelový

Gelové pásy korektoru upravují polohu prstů. Jeho používáním se zabraňuje překrývání prstem, zároveň snižuje napětí a bolest. Jeho úkolem..

215Kč Ex Tax: 180Kč

Ochrana na palec 7cm

Ochrana na palec 7cm

Vlastnosti ochrany prstů:   Je vyrobena z pleteného laminovaného gelu. Její používáním snižujete tlak a tření prstů. Ochraňuje ..

134Kč Ex Tax: 111Kč